Horní Lideč
oficiální stránky obce

Spolky

Společenský život provází obec a její obyvatele po celý rok. K tradičním historickým zvyklostem patří i místní společenské události včetně obnovených a nových tradic. Oproti společenskému životu ve městě se jednotlivé akce a události v obci vždy týkají většiny obyvatel, kteří působí buď jako organizátoři, přímí účastníci, či jako diváci. Obec Horní Lideč tak žije bohatým kulturním životem.

V Horní Lidči působí aktivně několik společenských a zájmových organizací a spolků. Jejich složení a členská základna se prolíná.
S řadou jmen občanů obce se lze setkat v několika spolcích a organizacích současně. Všechny spolky působí a aktivně přispívají ke společenskému a kulturnímu dění.

Při tvorbě kulturních, společenských, výchovných a vzdělávacích aktivit je dbáno na zachování současných tradic a zapojení nových trendů a výzev a zároveň je vyvíjena aktivita k uspokojení poptávky široké veřejnosti.

V naší obci funguje řada spolků. Patří mezi ně cyklisté, sportovci, fotbalisté, sbor dobrovolných hasičů, kynologové, motoklub, myslivci, pěvecký sbor schola, skauti, folklórní soubor Valášek s cimbálovou muzikou Lidčan, včelaři, a také několik hudebních skupin. A snad každý z těchto jmenovaných dělá něco do kultury. Nesmíme zapomenout ani na místní knihovnu, která má v obci nezastupitelné místo, a ve velké míře připravuje různě tematicky zaměřené besedy a interaktivní kurzy pro všechny věkové generace.

 

 

 

 

 
Knihovna Horní Lideč
Fašanky
Mikulášská obchůzka
Fašanky
Folklorní soubor Valašek
Folklorní soubor Valášek
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač