Horní Lideč
oficiální stránky obce

Cimbálová muzika Lidčan

Cimbálová muzika Lidčan vznikla v roce 2008. Její zrod byl hnán vnitřní potřebou oživit staré tradice v obci a blízkém okolí a předat je svým potomkům. Muzika Lidčan navázala na činnost místního dětského národopisného souboru Valášek, se kterým hned od prvních chvil úzce spolupracuje. V roce 2010 se muzika stala součástí Občanského sdružení Lidčan, které sdružuje zájemce o lidové tradice, zvyky a obyčeje Hornolidečska.

Lidčan zpracovává písně z celého valašského regionu, zejména však z naší hornolidečské oblasti. V repertoáru má také písně ze Vsacka, Valašskokloboucka, Slovácka, Závrší a nedalekého Slovenska. V současné době hraje kapela v sedmičlenném obsazení. Na housle hrají Aneta Nováková, Hana Povalačová a Kateřina Mikulajová. Klarinet zastává Kateřína Pechálová, violový kontr Karel Ovesný, kontrabas Dominik Juřica a na cimbál hraje Miroslav Hrňa.

Nejvíce času muzika věnuje dětem z národopisného souboru Valášek. Působí také jako hudební doprovod taneční složky Valašského folklórního souboru Dúbrava z Valašských Klobouk a Dětského folklórního souboru Javorníček ze Štítné nad Vláaří. Cimbálová muzika Lidčan se účastní velkých akcí regionálního charakteru jako je například Valašské Kumštovaní, Popovské slavnosti, Mikulášský jarmark ve Valašských Kloboukách nebo poskytuje hudební doprovod dětí v oblastních pěveckých soutěžích.

Uměleckou vedoucí je Aneta Nováková, organizačním vedoucím je Miroslav Hrňa.

Kontakt:

Mgr. Miroslav Hrňa, e-mail: miroslav.hrna@seznam.cz, mobil: +420 731 254 996

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač