Horní Lideč
oficiální stránky obce

Vánoční strom rozzářil Horní Lideč

12.12.2017

Historicky první oficiální rozsvícení vánočního stromu proběhlo v Horní Lidči sobotní podvečer (9. 12.) v rámci předvánoční akce „Adventní zpívání u betlému"

 

 

Už v odpoledních hodinách se nesly obcí zvuky adventních a vánočních písní v podání Dechové hudby Kotáranka, která hudebně provázela celou akci. Prostor před betlémem se plnil lidmi, voněl tu vánoční punč i pravá valašská kyselice.

Program oficiálně zahájila zástupkyně ZŠ Horní Lideč Mrg. Martina Slováčková: „Adventní doba nám nabízí čtyři týdny, kdy se můžeme ztišit, zpomalit. Jediné, co můžeme ovlivnit a hlavně smysluplně naplnit není minulost či budoucnost, ale přítomný okamžik. Potřebujeme rozlišit radost a vděčnost z toho, co máme, od honění se za tím, co nepotřebujeme. Poděkujme za tyto chvíle, kdy můžeme čekat a připravovat se na setkání s právě narozeným Kristem. Krásný advent a Vánoce Vám všem" popřála všem přítomným. Následovala krátká scénka v podání dětí ze Základní školy, která přiblížila adventní a vánoční zvyky a tradice našich předků.

Návštěvníky přivítal starosta obce Josef Tkadlec i místostarosta slovenské obce Dohňany Andrej Kozma. Oficiálně předali občanům symbolický dárek pod historicky první rozsvícený vánoční stromek v obci. Tím bude nové multifunkční kulturní zařízení, na které se obci podařilo získat dotace v rámci přeshraniční spolupráce právě se zmíněnou obcí Dohňany. Stavit by se mělo začít v roce 2018.  

Po setmění byl stromek slavnostně rozsvícen, program však zdaleka nekončil. Stovky hostů mělo možnost prohlédnout si model již zmiňovaného kulturního zařízení, zazpívat si, poslechnout si koledy v podání hostujícího folklórního souboru Konopa, nebo navštívit betlémskou expozici.

Fotogalerie Zde

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač