Horní Lideč
oficiální stránky obce

Sobota slibuje zábavu pro děti i dospělé

20.06.2018

Sobota 23. června přinese spoustu zábavy pro děti a dospělé, v Horní Lidči se koná OBECNÍ DEN

 

 

Program začne na pumptrackové dráze, jejím slavnostním otevřením. Dráha, která je v provozu téměř dva roky, je hojně využívána nejen místními. Oficiálnímu slavnostnímu zahájení zatím nepřálo počasí, letos to snad bude jinak. Děti se mohou scházet u pumprtracku už od dvanácté hodiny, kde bude probíhat registrace závodníků. Budou-li dobré podmínky, program na pumptrackové dráze je připraven až do pěti hodin odpoledne.

Souběžně na hlavním pódiu ve sportovním areálu v Horní Lidči zahájí obecní den FS Valášek v doprovodu CM Lidčan. Během odpoledne je možné shlédnout vystoupení tanečnic a tanečníků z Yasmeen Dance, sestavu v podání dětí z MŠ Horní Lideč a jiné.  Po celou dobu bude k dispozici zdarma kolotoč a skákací hrad pro děti.

Že bude o zábavu postaráno, slibují členové jednotlivých spolků, kteří připravují pro děti rozličná soutěžní stanoviště. Ty si budou moci zkusit kopání na branku či obtížnost lezecké stěny. U hasičů si vyzkouší stříkání na terč a myslivci budou mít připraveny trofeje k prohlédnutí. Na každém stanovišti je samozřejmě čeká malá pozornost.

Večerní zábava bude patřit dospělým a Tradiční přehlídce kapel. V jejím rámci uvidíte a uslyšíte kapely jak místní, tak pozvané. Dobrou muziku slibují skupiny Šamat, Devon Perpetuum, Janušak, Tlustý Martin a pan Jan, The Latecomers a Špagát.

Třešničkou na dortu letošního Obecního dne bude slavnostní křest knih o Horní Lidči. Jedná se o unikátní komplet knihy historické a knihy současné, která se skládá především z fotografií obce a spolkového života v ní. Komplet je doplněn o film „Naše Horní Lideč", který zachycuje spolkový život v Horní Lidči a který bude mít tento večer premiéru. Jak na knihách, tak i filmu, se intenzivně pracovalo téměř dva roky. Slavnostní událost začne o půl desáté večer.

Po celou sobotu bude zajištěno občerstvení, zvěřinový guláš, cigáro, grilované steaky a špízy, hamburgery a hranolky. V případě deštivého počasí budou pro návštěvníky připraveny stany, promítání filmu se uskuteční před tribunou. Vstupné na Obecní den i Tradiční přehlídku kapel je dobrovolné. Výtěžek z obou akcí bude odeslán sdružení Šance, které podporuje léčbu onkologicky nemocných dětí.

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač