Horní Lideč
oficiální stránky obce

Podzim v Mateřské škole

10.11.2017

Letošní podzim provázely spíše chladné a deštivé dny, avšak děti z MŠ v Horní Lidči z nich dokázaly vytěžit maximum a užily si všechny příjemné aktivity, s podzimem spojené.

 

V současné době MŠ v obci navštěvuje padesát šest dětí, rozdělených do dvou tříd. V přízemí se nachází třída Delfínků, v prvním patře třída Motýlků. O školkáčky se starají čtyři kvalifikované učitelky.

Během prázdnin prošel interiér budovy velkou rekonstrukcí, upravena byla hrací místnost pro děti v prostorách bývalé kuchyňky. Máme komplet novou kuchyň pro vydávání jídla. Vyměnili jsme interiérové dveře v obou patrech. Celá školka je nově vymalovaná. Dbáme na to, aby byly třídy prostorné, světlé, vybaveny hezkým funkčním nábytkem a pomůckami pro všestranný rozvoj dítěte. Chceme, aby se tu děti cítily příjemně a spokojeně, aby školku rády navštěvovaly", přibližuje ředitelka MŠ v Horní Lidči Dagmar Dubnická.  

Děti si v školce nejen hrají, podle různých vzdělávacích programů se také učí. Především prostřednictvím prožitkového učení děti konají, jednají, utvářejí a uskutečňují vlastní nápady, realizují je dle své fantazie.  

Během letošního podzimu si školkáčci uspořádali jablíčkové slavnosti. Kulaté sladké plody podzimu pekli, ochutnávali i malovali. Povídali si o listech, stromech, barvách podzimu, nebo třeba zpívali písničku o houbách. Využili každého dne, který se dal strávit venku, a pozorovali, jak se příroda během tohoto ročního období mění. Pouštěli draka. Zorganizovali „pozimní dýňování", do něhož zapojili i rodiče a které mělo skvělý ohlas. Dekorace z dýní a cuket dlouho zdobily vstupní vchod do školky.

„V rámci zdravého stravování, jsem usilovala o pořízení konvektomatu, který zajistí rychlejší a zdravější přípravu pokrmů, zároveň se sníží spotřeba energie a vody. S finanční podporou obce Horní Lideč se nám ho letos podařilo pořídit. Zdravá strava je pro děti velmi důležitá a je to jeden z důležitých aspektů, na který dbáme. Jsme zapojeni do projektu Zdravá 5. Tento celorepublikový projekt je zaměřen především na zdravý životní styl v oblasti zdravého stravování. Lektoři projektu k nám do školky za dětmi jezdí a vysvětlují jim důležitost zdravého životního stylu", uzavírá Dagmar Dubnická.

Mateřská škola v Horní Lidči má své internetové stránky, prostřednictvím nichž informuje rodiče a širokou veřejnost o připravovaných aktivitách a činnostech, které v ní probíhají. K nahlédnutí jsou ZDE.

Fotogalerie ZDE.

 
Pouštění draka
Třída delfínků
Herna pro děti
Nová kuchyň pro výdej jídla
Podzimní dýňování
Pouštění draka
Jablíčkové slavnosti
Výtvory dětí zdobí vchod MŠ
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač