Horní Lideč
oficiální stránky obce

Petra Chovancová má za sebou velmi úspěšné léto

30.08.2018

Jednu ze svých nejúspěšnějších sezón má sebou třiadvacetiletá hasička, členka České reprezentace žen v požárním sportu, Petra Chovancová z Horní Lidče

 

„ Sezónu 2018 vnímám jako jednu ze svých nejlepších. Ve většině soutěží v Českém poháru jsem se umístila na předních příčkách a zaběhla jsem si své osobní rekordy jak na věži, v čase 7:80 tak na stovce 16:68" konstatuje Petra Chovancová.

Za jejími úspěchy však stojí tvrdá dřina a disciplína. Trénuje třikrát týdně a víkendy tráví většinou na závodech. Během léta se mimo jiné zúčastnila hasičské soutěže Euregio Cup 2018 v Německé Zeulenrodě, kde vybojovala druhé místo na věži. Stala se zároveň druhou vicemistryní ČR v požárním sportu na 100m překážek na Mistrovství ČR mužů, žen a HZS 2018 v Liberci.

Skutečnost, že Petra je jednou z nejlepších republikových hasiček, potvrdil celkový součet bodů v Českém poháru, kde obsadila třetí místo. Tato soutěž slouží jako příprava a zároveň kvalifikace na Mistrovství světa v požárním sportu.

Čeká mě nejdůležitější závod sezóny, Mistrovství světa. Deset z nás se pokusí obhájit loňské prvenství z tureckého Izmiru a co nejlépe reprezentovat ČR" dodává Petra s tím, že půjde o nelehký úkol.

Mistrovství světa mužů a žen v požárním sportu 2018 se koná v Bánské Bystrici na Slovensku a bude zahájeno 10. září.

 

 
Petra Chovancová se na letošní sezónu tvrdě připravovala
Patří mezi nejlepší republikové hasičky
Petra Chovancová (první z leva) vybojovala v Německu 2. místo
Stala se druhou vicemistryní ČR (první z prava)
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač