Horní Lideč
oficiální stránky obce

Hasiči hodnotili svou činnost za rok 2017

01.02.2018

Sobotní odpoledne (27. ledna 2018) hodnotil Spolek dobrovolných hasičů z Horní Lidče svou činnost za rok 2017

 

 

Poslední lednový týden zasedala na hasičské zbrojnici v Horní Lidči výroční valná hromada SDH Horní Lideč. Jejím hlavním úkolem bylo shrnout a zhodnotit činnost sboru v uplynulém roce a zároveň naplánovat aktivity pro rok 2018.

V současné době má SDH Horní Lideč třiadevadesát členů, z toho osmapadesát mužů, sedmnáct žen a osmnáct mladých hasičů. Ti celý uplynulý rok naplňovali své hlavní poslání, kterým je ochrana životů, zdraví a majetků obyvatel. Snažili se splnit vše, co si před rokem naplánovali, a to jak po stránce odborné přípravy jednotky, tak po stránce sportovního a kulturního vyžití pro členy a občany. Zúčastňovali se výročních valných hromad i schůzí, školení a výukových programů pro žáky základních i mateřských škol. Byli přítomni na tradiční hasičské pouti na sv. Hostýně, v jejich kompetenci bylo pořádání letošní slavnosti svatého Floriána či pořádání okresního kola hasičské soutěže Plamen pro dorost, později pro muže a ženy. Podíleli se na kulturních akcích v obci a zapojili se do oslav výročí otevření železniční trati Horní Lideč - Púchov.

V letošním roce nás čeká spousta práce a úkolů. Tradičně musíme zajistit účast na oslavách svátku svatého Floriána na sv. Hostýně a později našeho okrsku ve Študlově. Družstva by se měla zapojit do obvodové soutěže v Horní Lidči a pohárových soutěží okrsku, mládež do obvodní hry Plamen. Dále nás čeká námětové cvičení. Jako nutné vidím proškolení strojníků v HZS Zlín, zároveň také celé výjezdové jednotky dle plánu HZS novely zákona. V neposlední řadě vidím jako velmi důležité uspořádat den otevřených dveří pro místní školy a školky, „Požární ochrana očima dětí", přiblížil náročný plán pro letošní rok Miroslav Pinka.

Samozřejmostí každé valné hromady je přítomnost pozvaných hostů. Mezi ně patřil PhDr. Juráň Josef, předseda revizní rady OSH Vsetín a člen revizní rady SHČMS, místostarosta obce Horní Lideč Jaroslav Povalač, člen zasloužilých hasičů Filgas Vincent, předseda okresu Púchov Pavel Papuča a předseda družební obce Dohňany Petr Galda. Za HZS Zlínského kraje ze stanice Valašské Klobouky se schůze zúčastnil Mgr. Jiří Ovesný, dále starosta okrsku č. 8 Lidečko Karel Kubica a zástupci z okolních SDH okrsku.

Došlo také na předávání ocenění, věrnostních stužek za hasičskou službu. Za dvacet let členství byla vyznamenána Ptáčková Renata, za třicet Miroslav Pinka starší a za čtyřicet let působení v SDH Kurtinová Marie.

Vrcholem všech valných hromad, které musí proběhnout do konce ledna, je okrsková výroční valná hromada, na níž se hodnotí činnost celého okrsku. Ta se koná 24. února na Púlčinách. Po ní, začátkem března, následuje zasedání starostů okresu Vsetín v Lužné.

 

 
Hasiči se sešli na hasičské zbrojnici
Vedoucí SDH Horní Lideč Miroslav Pinka
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač