Horní Lideč
oficiální stránky obce

Exkurse na hasičské zbrojnici

04.11.2017

Malí hasiči z Brumova navštívili hasičskou zbrojnici v Horní Lidči

 

Hasičská zbrojnice v Horní Lidči se stala v úterý 31. října 2017 cílem exkurze mladých hasičů z Brumova Bylnice. Na zbrojnici je očekával velitel SDH Horní Lideč Miroslav Pinka s oddílem mladých hasičů z Horní Lidče a jejich velitelem Jarkem Petříkem.

Malé nadšence hasičského sportu provedli celým areálem a seznámili je se spoustou zajímavých informací týkajících se profese dobrovolného hasiče. Všechno si mohli osobně prohlédnout, včetně hasičského auta, ze kterého byli obzvlášť nadšení hlavně v momentě, kdy se ozvala siréna a začala blikat světla. Děti se dověděly, jaký je rozdíl mezi profesionálním a dobrovolným hasičem, jak dobrovolný hasič pracuje a postupuje, když zaznamená hlášení o požáru, prohlédly si hasičskou výstroj.

V zasedací místnosti je čekalo malé občerstvení, mohly si prohlédnout prapory místního SDH nebo zkusit historické hasičské přilby. Poháry a různá ocenění ze soutěží, která lemují stěny zasedací místnosti, připomněly, že práce dobrovolného hasiče není samozřejmá a je mnohdy fyzicky náročná.

Fotogalerie ZDE

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač