Horní Lideč
oficiální stránky obce

Dětský Valašský bál se vydařil

25.10.2017

Tanec, smích, radost, zpěv a cimbál...taková byla atmosféra na osmém ročníku „Dětského valašského bálu"

 

 

Prostory kulturního domu v Lidečku zaplnilo v sobotu (21. 10.) odpoledne více než tři sta milovníků folklóru. Konal se tam tradiční „Dětský Valašský bál", který již po osmé připravili vedoucí FS Valášek z Horní Lidče a FS Valášek z Lidečka ve spolupráci s obcemi Horní Lideč a Lidečko.

Dětský bál byl zahájen polonézou a promenádou všech, téměř sto padesáti, krojovaných dětí. Další hodiny byly vyplněny krátkými vystoupeními, figurálními tanci, soutěžemi i volnou zábavou. K radosti dětí nechyběla dokonce ani tombola. Hudebně odpoledne provázela cimbálová muzika Lidčan, v čele s primáškou Anetou Novákovou.

Pozvání letos přijal národopisný dětský folklórní soubor Javorníček z Brna, který je v současné době jeden z největších souborů a na folklórní scéně působí více než padesát let. Dovezli si sebou vlastní muzikanty, kteří jsou nedílnou součástí kolektivu. V průběhu odpoledne předvedli různá pásma a vystoupení.

Bylo to moc příjemné odpoledne pro všechny děti, rodiče i pro nás vedoucí všech souborů. Vznikla nová přátelství a věříme, že se budeme i nadále potkávat na folklórních akcích" sdělila vedoucí lidčanských Valášků Silvie Matůšová.

Přestože organizace bálu je pokaždé náročná hlavně časově, atmosféra bývá nezapomenutelná. Tak tomu bylo i letos. Chtěla bych poděkovat dětem a jejich rodičům, maminkám, které s organizací pomáhaly, Marcele Kramářové za noblesně nazdobený kulturák, oběma obcím za finanční podporu a v neposlední řadě souboru Javorníček, který pozvání přijal", děkovala umělecká vedoucí FS Valášek Horní Lideč Vlaďka Bistrá.

Bálem však sobotní program pro děti nekončil. Z Lidečka se přesunuly se do klubovny v Horní Lidči, kde pro ně byla připravena večeře. Závěr dne patřil promítání pohádky, u které většina z nich po náročném programu usnula. V neděli měly děti naplánovaný bowling, prohlídku muzea na Vařákových pasekách a návštěvu Ekofarmy Agrofyto.

„S dětmi i vedoucími jsme si opravdu skvěle porozuměli a těšíme se na další spolupráci, už se rýsují i nějaké společné projekty" prozradila nakonec Vlaďka Bistrá.

Fotografie: Zbyněk Pop

Fotogalerie

 
Zahajovací polonéza
CM Lidčan
KD Lidečko
Starostové obce Horní Lideč Josef Tkadlec a Lidečka Vojtěch Ryza přivítali hosty
Poslední úpravy
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač