Horní Lideč
oficiální stránky obce

Cestopisná beseda v Knihovně

17.10.2017

Další z cestopisných přednášek se uskuteční v Knihovně v Horní Lidči

 

Ve čtvrtek 17. října navštíví Knihovnu v Horní Lidči mladý nadšený cestovatel cestovatel Jan Husák v rámci cestopisné besedy Altaj-Velehory Sibiře.

Jan Husák spolu s kamarády při studiu na Přírodovědecké Fakultě vytvořil cestovatelský web Ursus. Spojovaly je a dodnes spojují dvě věci: láska k přírodě, cestování i sportu a nadšení pro předávání vlastních zážitků a zkušeností. Díky tomuto se z nich stala nerozlučná parta i poté, co školu dokončili. Pracuje v Muzeu regionu Valašsko ve Vsetíně. Má všestranné zájmy,baví ho cestování, turistika, cyklistika, hra na harmoniku, kytaru a klavír, grafika, tvorba animací a webu. nerad se nudí. Rád sbírá zážitky, o kterých pak rád vypráví.

"Ruský Altaj nabízí nevšední přírodní podívanou,ledové štíty, nekonečnou tajgu, rozkvetlé stepi i horské veletoky. Také kultura je jedinečná - prehistorické mohyly dávných kultur zde rezonují s šamanskými rituály i širou duší ruského člověka. Auto jménem „Bělucha“ nás zaveze z města Novosibirsk do odlehlých končin Ruské federace, kde zažijeme nejedno dobrodružství. Setkáme se s krvežíznivými komáry, budeme sjíždět divoké horské řeky, podnikneme týdenní putování divočinou a potkáme i velbloudy a jaky", přibližuje nadšený cestovatel Jan Husák.

Beseda se uskuteční ve čtvrtek 19. října od 17,00 hodin v Knihovně v Horní Lidči.

Jste srdečně zváni!

 
Sibiřské Velehory
Sibiřské Velehory
Sibiřské Velehory
Sibiřské velehory
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač