Horní Lideč
oficiální stránky obce

Advent byl ve škole zahájen rozsvícením vánočního stromu

03.12.2017

Pokračovat v tradici „rozsvícení vánočního stromu", který je umístěn ve vstupní hale, se rozhodli v Základní škole v Horní Lidči. Letos tak již podruhé zahájili adventní dobu.

 

 

Krátký program pro žáky a učitele začal známou vánoční písní. Poté následovala krátká scénka, díky které se děti dověděly, jak dříve lidé prožívali dobu adventní, které svaté si během prosince připomínáme, a jaké pověsti a tradice se k nim váží.

Začíná doba adventní, přeji nám všem, aby to nebylo jen „čekání na dárky", ale abychom dokázali obdarovávat své blízké už teď. Buďme k sobě navzájem laskaví, prožijme tuto dobu v radosti, snažme se být pozorní k potřebám druhých, to je pravý význam adventu", vyzvala všechny zúčastněné zástupkyně ředitele Mgr. Martina Slováčková.

Starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec, pozdravil přítomné kantory i žáky a připojil pozvání na „Zpívání u betléma s rozsvícením vánočního stromu", které se uskuteční v Horní Lidči 9. prosince v odpoledních hodinách.

Děkuji všem za přípravu této akce, se kterou jsme loni začali, měla pozitivní ohlas, proto jsme se letos rozhodli pokračovat. Vánoční stromek už nám zdobí vestibul a já vám všem přeji, ať vám doba čekání na Vánoce uteče co možná nejrychleji, ale Vánoce samotné co nejpomaleji", uzavřela ředitelka ZŠ Horní Lideč Mgr. Gabriela Daňková.

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač